
В Україні вже третій рік поспіль активно реалізується масштабний проєкт «Дитяча шашкова ліга» (ДШЛ), що проходить за підтримки Київського Палацу дітей та юнацтва. Ініціаторами цього руху, який об’єднав юних інтелектуалів з усієї країни, виступили тренер-викладач КПДЮ Віктор Коваленко та представник батьківської громади Олександр Лисенко.



Цьогорічний сезон стартував 4 квітня у Львові. З ініціативи Львівської обласної федерації шашок (керівники Іван Ільницький та Богдан Москаль) перший етап турніру гостинно прийняла Lviv British School. Сучасна інфраструктура та комфортні зали школи забезпечили ідеальні умови для 107 учасників, які з’їхалися з різних куточків України: від Шостки та Сумщини до Волині, Прикарпаття та Дніпропетровщини.



Результати киян: золото та впевнена гра
Київську школу шашок та Київський Палац дітей та юнацтва на львівському етапі представляли 8 вихованців. Наші спортсмени вкотре довели високий рівень підготовки, продемонструвавши волю до перемоги та тактичну майстерність.



Головним тріумфатором став Олександр Діденко, який здобув 1 місце у категорії юнаків до 10 років (B10), не залишивши шансів суперникам.
Загальний залік результатів київської команди:
Діденко Олександр (B10) — 1 місце ![]()
Лисенко Поліна (G13) — 5 місце
Дяченко Андрій (B17) — 6 місце
Рябуха Діана (G10) — 6 місце
Колін Айвар (B8) — 8 місце
Терещенко Олександр (B8) — 9 місце
Карасьова Мар’яна (G13) — 9 місце
Сухомуд Святослав (B10) — 13 місце
Більше, ніж спорт: культурна програма
Організатори ДШЛ традиційно дбають про те, щоб змагання стали для дітей святом. Окрім напружених партій, на вихованців КПДЮ та їхніх батьків чекала насичена екскурсійна програма. Київська делегація подолала 400 сходинок на вежу Львівської ратуші, щоб побачити центр міста з висоти 65 метрів, відвідала музей «Арсенал» та здійснила оглядову поїздку старовинними вуличками Львова на «Чудо-поїзді».
Вдячність та перспективи
Спортивна громада Києва висловлює щиру вдячність організаторам, спонсорам та львівським колегам за високий рівень проведення І етапу Ліги. Такі заходи не лише відкривають нові таланти, а й дарують дітям незабутні емоції та друзів по всій країні.
Команда вихованців Віктора Коваленка вже розпочала підготовку до наступного кроку. З нетерпінням очікуємо на оголошення місця та часу проведення ІІ етапу Дитячої шашкової ліги!

