Про Палац

Діяльність

Київський Палац дітей та юнацтва – найбільший в Україні комунальний заклад позашкільної освіти. Щорічно понад 10 000 вихованців набувають тут нових знань, навичок у 600-ти гуртках різного напряму.

У жовтні 2024 року Київському палацу дітей та юнацтва виповнюється 90 років від дня заснування. Змінювались епохи, форма державного устрою України, міська влада, місцезнаходження Палацу, його назва та керівники, але незмінною залишалась мета – це формування інтелектуального, соціального та емоційного капіталу юного громадянина, готового до викликів майбутнього.

Київський Палац дітей та юнацтва надає вихованцям можливість розвиватись по різних напрямах, обравши гуртки у відділах: біології; івент-менеджменту та арт-проєктів; візуального мистецтва; соціальних ініціатив та партнерства; туризму, краєзнавства та спорту; художньої творчості; STEM-освіти. Нових знань та навичок вихованці КПДЮ набувають також в окремих структурних підрозділах, а саме: Яхт-клубі, Авіаційно-космічному центрі, Водній станції, Центрі розвитку дитини «Джерельце», Інформаційно-творчому агентстві «Юн-Прес».

Якісна підготовка вихованців Київського Палацу дітей та юнацтва дозволяє дітям брати участь у конференціях, конкурсах, змаганнях усіх рівнів та виборювати призові місця.

Навчання безкоштовне для усіх категорій дітей та юнацтва віком від 5-ти до 21-го року й проводиться на різних рівнях – від початкового ознайомлення до професійної підготовки. Київський Палац дітей та юнацтва працює щоденно, без вихідних. Детальніше про гуртки тут: https://score.palace.kiev.ua/

Заняття не припиняються й під час повітряної тривог: для вихованців облаштоване надійне укриття. В літній період працюють табори відпочинку, виїзні тренінги та денні освітні центри розвитку.

Ефективною формою позашкільного навчання  дітей та юнацтва є проєктна робота.

20 років поспіль успішно реалізується Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «ПресВесна» на Дніпрових схилах – проєкт, започаткований Департаментом освіти і науки КМДА.

Традиційним проєктом, де щорічно відзначаються вихованці КПДЮ, які досягли найбільших результатів, є фестиваль дитячої творчості «Сузір’я Палацу».

В рамках проєкту «Ми — разом!» вихованці КПДЮ виступали послами доброї волі України, наводили мости дружби з дітьми європейських країн, збирали оплески вдячних слухачів під час масштабного творчого туру містами Німеччини, Польщі, Бельгії, Литви, Албанії, Фінляндії, Італії, Швеції, Франції.

Вихованці КПДЮ з цікавістю занурюються у соціально значущу рольову гру «Офіс Юного мера» з можливістю втілення власних ініціатив для Києва у сфері вільного часу школярів.

Соціально активні юні кияни беруть участь в міжнародному проєкті «Урбан рух. У міста є Я!», отримуючи унікальну можливість – спроєктувати місто своєї мрії, базуючись на знаннях та навичках, набутих під час роботи у проєкті.

В умовах повномасштабної війни особливо  актуальним є напрям національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Співпраця з Національним військово-історичним музеєм дозволяє реалізовувати інтерактивні проєкти, які формують у молоді шанобливе ставлення до фронтовиків, вдячність захисникам за їхню мужність. Завдяки реалізації проєкту «Сонях, пророщений на розбитій ворожій техніці», вихованці КПДЮ дізнались про народний гумор війни: як українці радили російським загарбника класти у кишені насіння, аби щось проросло, коли вони стануть добривом на нашій землі.

КПДЮ спільно з Національним військово-історичним музеєм України реалізуються проєкт з розпису порохових тубусів та гільз, доставлених з фронту. Трофеї з фронту, які перетворюються на декоративні предмети інтер’єру, будуть виставлені окремими лотами на аукціоні, а виручені кошти  передані на потреби ЗСУ.

Соціальний проєкт адаптації та соціалізації учасників бойових дій, осіб з інвалідністю та членів їхніх сімей «Вітрила на Дніпрових схилах», що ініційований та реалізується в Яхт Клубі КПДЮ, покликаний надати можливість для фізичного та емоційного відновлення захисникам України. Під час спілкування з фронтовиками юні яхтсмени навчаються бути вдячними за подвиги воїнів та стійкість їхніх сімей.

Протягом навчального року усі вихованці, незалежно від віку та напряму діяльності, залучені до участі у благодійних проєктах Київського Палацу дітей та юнацтва. В умовах повномасштабної війни, яку росія розв’язала проти України, усі благодійні заходи скеровані на допомогу Збройним силам України. Вихованці та працівники Палацу передали на потреби фронту понад 6 000 000 гривень, дитячі листи, власноруч виготовлені обереги, печиво, горіхи з медом, тощо.

Позашкільні заклади освіти відіграють надзвичайно важливу роль у формуванні особистості, оскільки пропонують розмаїття напрямів, у яких вихованці можуть знайти та розкрити свій талант, свою індивідуальність. Саме тут дитина отримує можливість чи не вперше в житті зробити свій власний вибір, який може вплинути на її долю в подальшому.  Позашкільна освіта більш гнучка та адаптивна, швидко реагує на виклики часу та потребу суспільства.

Докладніше про івенти на ресурсі «Заходи Палацу»

Докладніше про гуртки на ресурсі “Електронна Скарбничка Гуртків”