18 травня 1944 року, під час Другої світової війни, радянська влада розпочала депортацію кримських татар, посилаючись на необґрунтовані та надумані звинувачення. Примусове виселення 180 014 осіб мало катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар, серед померлих майже половина – діти до 16 років.
Переважну більшість кримських татар перевезли до так званих спецпоселень – оточених воєнізованою охороною, блокпостами та огороджених колючим дротом територій.
Депортація кримських татар стала одним із найстрашніших злочинів радянської влади, вчинених нею під час Другої світової війни. Щороку 18 травня ми вшановуємо пам’ять жертв цього злочину та відзначаємо День боротьби за права кримськотатарського народу.
Сьогодні, майже 80 років потому, ми, як ніколи гостро відчуваємо біль кримськотатарського народу, який вимушений нині жити під гнітом окупанта на нашій спільній землі. Тож місто на знак солідарності приспустить прапор у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Про злочини росії проти кримськотатарського народу варто пам’ятати усьому світу.