🇺🇦В рамках проєкту “Я на цій землі народився”, вихованці Палацу, перебуваючи у Верховині, відвідують музеї мальовничого Прикарпаття. Під впливом яскравого різноманіття численних експозицій, ділимось враженнями і з вами.
🥚Отже, споруда, яка нагадує писанкове яйце висотою 14 м та діаметром у 10 м. Це єдиний у світі музей писанок, якому у цьому році виповниться аж 36 років. Музей «Писанка» розташований на вулиці Чорновола, і це візитівка міста Коломия. Він був відкритий як відділ музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Йосафата Кобринського.
Ідея виникла, коли виникла технологія: головний охоронець фондів музею Любомир Кречковський і лаборант Марія Болездюк винайшли техніку консервації та реставрації писанок. Тепер ці маленькі прадавні дива можна зберігати та відновлювати.
📜Музей писанкарства напрочуд сучасний, в найкращому сенсі цього слова. Експозиція веде глядачів від прадавньої символіки писанок до розповіді про процес їх створення та реставрації. Через численні зразки писанок з різних регіонів України до колекції розписаних яєць з різних країн світу. От фарфорове яйце з Франції, а ось весільні обрядові яйця з Алжиру. Писанки з Канади і США. Ізраїльські кам’яні яйця. Тисячі писанок, крашанок, дряпинок – дерев’яних, металевих, мідних, кам’яних. В музеї навіть можна познайомитися з традиціями розпису ще дохристиянських часів!
🗄️Фонди “Писанки” зростають щороку. На сьогодні колекція музею складається з понад 12 000 яєць. Продемонструвати всі публіці практично неможливо – тому експозиція “Писанки” досить часто оновлюється. Крім того, тут проходять і інші виставки – скажімо, народної ікони, яка може бути дуже різною: на склі, вишитою хрестиком або бісером тощо.
🌍Щороку 1 квітня вже кілька років поспіль писанкарі в різних країнах світу пишуть писанки і моляться за мир в Україні. Цю традицію було започатковано невеликою групою писанкарів після Революції Гідності в 2014 році, щоб спільним писанням писанок і щирою молитвою надіслати позитивну енергію в Україну. Щороку кількість учасників цієї акції тільки зростає і поєднує близько 1000 писанкарів з Канади, США, Австралії, Бельгії, Бразилії, Хорватії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Філіппін, Саудівської Аравії, Південної Африки, Великобританії та України.
💛💙Зараз позитивні думки, як ніколи, актуальні. Щоб ми не робили, писали писанки чи насолоджувалися творчістю інших, мріємо тільки про одне і маємо одне бажання на всіх – мир в Україні. Нехай творчість і добрі бажання завжди перемагають!