Фотопроєкт “КИЇВСЬКА МОЗАЇКА. ОЗИРНИСЬ”. Випуск №4: двір з круками (воронами) на Рейтарській

Круки оселилися у дворі однієї з центральних вулиць Києва на початку 1990-х років. Але достеменно зʼясувати, хто їхній хазяїн, не вдалося й досі. Опікуються птахами мешканці навколишніх будинків.
Раніше їх було три і кожного птаха є своя історія. Поранений Корбін був просто привʼязаний мотузкою до дерева. Його вилікували, і він став першим мешканцем двору на Рейтарській.
Каолуша ще пташеням випала з гнізда.
Тоді вже для двох птахів місцеві мешканці зробили вольєр. Ще через кілька років зʼявився третій пернатий – Кирило.
Попри чоловічі імена, самець – лише Корбін.
Це зʼясував орнітолог Київського зоопарку кілька років тому, але птахи так звикли до своїх імен, що ніхто їх не став міняти. Зараз у вольєрі мешкає лише один крук.

Ворон звичайний або крук — птах роду крук (Corvus) широко розповсюджений у Європі, Азії та Північній Америці. В Україні нечисленні, але зустрічаються по всій території. Ворон вважається одним з найрозумніших птахів. Вчені виявили у них понад 200 різних звукових сигналів. Кожен з цих сигналів має своє конкретне значення — від повідомлення про безпеку, наявність їжі й до команди пташеняті, що випало з гнізда, сидіти в кущах тихо і не рухатися. Ворони здатні повторювати звуки,
у тому числі й людські слова.

У 2015 році харківський митець Олександр Брітцев створив мурал «Вісник життя» на будинку поруч із вольєром.
«Я дуже хотів, аби не було війни, щоб панував мир і щоб Донецьк повернувся до складу України. Серед зграї чорних воронів є одна біла ворона, яка символізує добрі звістки й народження нового життя. Це мій погляд оптиміста».
Над самим муралом, розміром 12 x 12 метрів, художник працював майже десять днів.
Поруч із білим – чорні ворони, які є одними з наймудріших птахів на землі. Про них ми так мало знаємо, але завжди дивуємося їх розуму й інтелекту.
Підготували Роман Бутурлакін, Маргарита Кузьменко
***************

«КИЇВСЬКА МОЗАЇКА. ОЗИРНИСЬ» 👀 – це фотопроєкт відділу туризму, краєзнавства та спорту Київський Палац дітей та юнацтва, ціль якого звернути увагу на маловідомі пам’ятки міста, котрі зазвичай містяни проходять повз.
Випуск №3: https://www.facebook.com/vtk.kpdu/posts/701029001353231
Випуск №2: https://www.facebook.com/vtk.kpdu/posts/1110546709650750
Випуск №1: https://www.facebook.com/vtk.kpdu/posts/pfbid02Av9tkr9TA3Krmsd2FdBg62oDKrGDQSVn44GdJLvRYMnda9o8vTULG9AWxWRiXHsxl