Посттравматичний синдром? Як він проявляється?

Наша психіка за своєю природою унікальна та пластична. Ми навіть не знаємо потенціалу свого організму. Отримуючи шокову реакцію, спрацьовують захисні природні механізми.
☝️Найчастіші реакції в людей на ті події, в яких ми всі зараз опинилися, — це відчуття розгубленості або бажання поїхати (сховатися, втекти, ізолюватися). Це цілком нормальні прояви захисних механізмів на реалії сьогодення
🆘 Коли загроза життю відсутня, людина може відчувати симптоми ПТСР протягом 30 днів після отримання гострого стресового розладу. Далі психіка може відновитися самостійно.
☝️Дивно, але первинні емоції допомагають психіці впоратися з шоком. Усе, що загрожує життю людини, може сформувати посттравматичний тривожний розлад (ПТСР).
🧊Дисоціація — відчуття байдужості, розгубленості, відірваності від реальності того, що відбувається. Складно зрозуміти сенс того, що відбувається, є труднощі у сприйнятті людей довкола, подій. Людина відчуває всередині порожнечу, самотність та нерозуміння для чого жити.
🧊Гіперпорушення — надмірне бажання говорити, практично без зупинки, перестрибувати з теми на тему. Або моторне збудження — надмірна метушня, імітація діяльності, багатодіяльність.
🧊Уникнення — небажання говорити про події, що травмують, уникнення спогадів. Для людини, яка отримала ПТСР, головний страх — це фобія спогадів. Тут важливо розуміти — у спогадах немає загрози.
Треба пам’ятати, що організм може впоратись з будь-яким навантаженням.🇺🇦🇺🇦🇺🇦