Пропуск прийому їжі може викликати зменшення рівня цукру в крові, що може призвести до поширених симптомів тривоги, таких як дратівливість, нервозність, запаморочення та слабкість.
Тяга до солодкого. Ми можемо відчути полегшення занепокоєння, коли з’їдаємо щось солодке. Але наукові дослідження говорять, що споживання цукру підвищує тривожність і реактивність на стрес, що призводить до більшої тривожності.
Погані харчові звички. Коли ми замінюємо корисну їжу фастфудом або зменшуємо вживання овочів та фруктів, нездорові харчові звички можуть сильно вплинути на споживання необхідних поживних речовин. які необхідні для психічного здоров’я та нервової системи. Дефіцит певних поживних речовин (вітаміни групи В, вітамін С і Е, магній, селен і омега-3 жирні кислоти) може вплинути на настрій і рівень тривоги.
Відсутність фізичних навантажень, небажання займатися спортом. Наше тіло створене для руху. Якщо ви сидите цілий день і ніколи не займаєтеся спортом, ваше фізичне та психічне здоров’я, постраждає в результаті.
Постійний перегляд новин може посилити пригнічений настрій і тривогу. Хоча зараз особливо важливо бути в курсі того, що відбувається у країні, перегляд або читання новин вранці може задати тривожний тон на день, тоді як негативні образи та слова перед сном, можуть вплинути на якість сну. Намагайтесь уникати перегляду новин зранку та перед сном.
Ігнорування стану тривожності. Ваша тривога є сигналом, який намагається вказати на те, що вам потрібно щось пропрацювати або змінити. Якщо ви проігноруєте цей сигнал, стан лише погіршиться.
Вживання кофеїну, який є основним підсилювачем тривоги. Цей зв’язок між кофеїном і тривогою неочевидний, тому що ми тимчасово почуваємося добре після споживання кави, і ми відчуваємо тривожні наслідки лише через кілька годин.
Зловживання фастфудом. Така їжа переважно містить хімічні інгредієнти та добавки, які можуть сприяти занепокоєнню, одночасно знижуючи настрій. Найгірші винуватці це: штучні підсолоджувачі, барвники та підсилювачі смаку.
Недостатнє споживання води. Зневоднення викликає стрес для вашого тіла, і коли ваше тіло знаходиться в стресі, ви можете відчувати загальні симптоми тривоги.
Нестача сну посилює повторювані негативні думки й ускладнює відпущення негативних речей – симптоми, які характерні для тривоги.
Порівняння себе з іншими. У сучасному світі з соціальними медіа ми маємо миттєвий доступ до зображень із життя людей, і можемо навіть не помітити, цю звичку – порівнювати себе з іншими. Але коли ви робите це щодня, у вас з’являється поганий настрій і негативні думки, які призводять до тривоги. Крім того, ми маємо тенденцію зосередитися на чиїхось найкращих сторонах у порівнянні зі своїми найслабшими.🇺🇦🇺🇦🇺🇦