Як переконати людину старшого віку спуститися в укриття

🇺🇦🇺🇦🇺🇦Прокидатися серед ночі від повітряної тривоги і йти в укриття – для мільйонів українців це щоденна реальність. Але є наші бабусі й дідусі, які не завжди погоджуються піти у безпечне місце.
Психологи зібрали основні поради, як переконати людину старшого віку спуститися в укриття.
📍Проговоріть заздалегідь, як будете переміщатись. Літнім людям треба більше часу, щоб прийняти рішення, тож їм краще обдумати все без поспіху.
📍Не нервуйте, якщо людина каже: «Мені вже нічого не треба», «я своє пожив/пожила», – це в жодному разі не означає, що вона здалася.
Це нормальне прикриття болю, тривоги й інших важких переживань, захисна реакція організму. Дайте зрозуміти, що в будь-якому разі ви її не покинете.
📍Якщо людина реагує агресивно – не вмикайте агресію у відповідь, не починайте вмовляти чи заспокоювати. Дайте 30-60 секунд на “видихнути”, а поки збирайте речі і потім повторіть пропозицію.
📍Візьміть потрібні ліки та теплий одяг літньої людини – через тривогу близькі можуть про них забути. Вголос повторюйте кожен крок: «Виходимо на вулицю», «Йдемо в цей бік». Це допоможе слідувати за вами і не розгубитися.
📍Постійно нагадуйте, як вам важливо бути разом або знати, що близькі люди поруч, в безпеці. Подякуйте, що ви разом і нагадайте, що війна закінчиться і ви будете жити далі.
Тримайте стареньких за руку, коли вони йдуть з вами в укриття, візьміть на себе турботу за вас обох і розмовляйте з ними. Так ви створите важливе для них відчуття безпеки.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦