У більшості людей, які знаходяться у відносній безпеці, наразі виникає сумнів «а чи доречно зараз чомусь радіти, щось святкувати?». Не варто сумніватися, не відкладайте це на потім.
Необхідно прийняти ситуацію, яка склалась та продовжувати жити у нових реаліях. Покажіть, що ви не втратили зв’язок з реальністю і налаштовані на перспективу життя.
Радощі мають бути щирими, ви не можете змусити себе до них. Але якщо є нагода – усміхніться і пожартуйте.
Наразі у всіх емоційний стан хиткий: то вгору, то вниз. Коли ми задовольняємо свої невеликі потреби, які приносять нам задоволення, то рівень дофаміну в організмі підвищується, наш емоційний стан вже поступово може вирівнятись і прийти до норми.
Особливо це важливо для дітей. Вони як ніхто потребують нашої уваги та турботи, а ще більше – щасливого дитинства (навіть в умовах війни). Якщо є така можливість – радуйте своїх дітей, створюйте для них хоча б маленькі свята, даруйте їм позитивні емоції.
Незабаром настане Великдень. За можливості проведіть його у колі близьких. Нехай дитина допомагає у приготуванні пасок, дайте їй можливість самостійно їх прикрасити та обов’язково відмітьте її творчі здібності. Запропонуйте разом прикрасити крашанки, а потім влаштуйте конкурс «Чия крашанка красивіша?».
Також можна погратися з дитиною у великодні ігри.
Радість, веселощі, святкування – це те, що пов’язує нас з довоєнним періодом; це те, що надає змогу відновлювати та підтримувати свій емоційний баланс; дарує віру на краще та наближає нас з кожним днем до перемоги!
🇺🇦🇺🇦🇺🇦