Медіаосвіта ― тренд сучасного буття. Педагоги й вихованці Інформаційно-творчого агентства “ЮН-ПРЕС” Київського Палацу дітей та юнацтва сказали «Так!» і вже вкотре стали активними учасниками освітнього фестивалю управлінської майстерності #KyivEdFest від Департаменту освіти і науки Києва під час осінніх канікул з 25 по 29 жовтня.🍂📖
Чимало хто зі столичних освітян обрав вебінар «Новий український правопис у медійних текстах», запропонований Жанною Сташко ― викладачем «ІТА ЮН-ПРЕС», керівником гуртків «Українська мова. Редагування» та «Журналістика для всіх», яка з 2004 по2019 р.р. працювала редактором всеукраїнських газет видавництва #Шкільнийсвіт: «Завуч», «Краєзнавство. Географія. Туризм» та журналу «Школа».
Жанна Сташко закцентувала увагу на важливості розкриття історичного підґрунтя виникнення змін в українському правописі, його системній русифікації. Приділила увагу «скрипниківському правопису» 1928-го р. як «націоналістичному» (за визначенням тогочасної влади) й за цієї причини ― забороненого.
Окремо зауважила на редакційних корективах ✍️ нового українського правопису 2019 р., що його внесли фахівці академічного видавництва «Наукова думка». Враховуючи, що найцікавіші зміни торкнулися написання назв і термінів інтернету ℹ️🌐 (гугл, фейсбук, ютуб, вебсайт тощо), поговорили про їхнє написання й значення для створення сучасних медіатекстів. В кінці вебінару учасники протестували себе на грамотність за новозмінами.
От такий собі видався урок для дорослих і дітей. Не забуваймо, що в кожної новозміни є своя традиційна історія. БУДЬМО ГРАМОТНИМИ! 🖥