“Чи варто напружуватися, коли є ШІ?” – тема першої зустрічі у дискусійному клубі “Діалоги”

У Київському Палаці дітей та юнацтва розпочав роботу новий проєкт для старшокласників – дискусійний клуб «Діалоги». Кожна клубна зустріч передбачає відверту розмову та обмін думками підлітків з цікавими спікерами, експертами на актуальні теми.

Цього разу говорили про штучний інтелект. “Чи варто напружуватися, коли є ШІ?” – з приводу цього та інших питань висловлювались учасники дискусійного клубу “Діалоги”. 

У спілкуванні з юними киянами взяли участь Юрій Костенко, співзасновник, генеральний директор Front Pictures, київської креативної студії; Любко Дереш, український письменник, публіцист, лектор, викладач літературної майстерності; Георгій Коваленко, священник Православної Церкви України, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості.

Віктор Книш, креативний продюсер Київського Палацу дітей та юнацтва, автор проєкту клубу “Діалоги” вважає, що “на межі століть відбуваються певні суспільні зміни під впливом, у першу чергу, стрімкого розвитку цифрових технологій. Нові покоління навіть мають «цифрову прошивку». Як взаємодіяти людині з ШІ, як ставитися до ШІ: як до друга, чи як до ворога… Залежить від того, який особистий вибір робимо ми самі. Саме від такого вибору залежить наше майбутнє, в якому є ШІ».

У форматі відкритої дискусії учасники з’ясовували, чи є ШІ новою цивілізацією, яким чином людина має контролювати розвиток ШІ, яким чином це має відображатися у побудові систем безпеки, розбудові ринку праці, функціонуванні демократичних інститутів. Особливу цікавість серед аудиторії викликало обговорення з експертами впливу штучного інтелекту на творчі процеси, розвиток креативних індустрій.

Важливим підсумком дискусії стало визначення ролі персонального творчого розвитку людини, збереження її індивідуальності та ідентичності, побудова синергетичних відносин з ШІ для вирішення переважно операційних задач.

Зустрічі по понеділках у дискусійному клубі “Діалоги” – це розмова з питливими та продвинутими на актуальні теми сьогодення.

Проєкт реалізується за підтримки Національного заповідника Києво-Печерська Лавра.