Добірка документальних та художніх фільмів до Дня Української Державності

ДЕРЖАВА – це МИ! 💙💛❤️
28 липня Україна вперше святкує День Державності.
Це свято було запроваджено майже рік тому під час святкування 30-ї річниці Незалежності України. Воно співпало з історичною для українців датою ― Днем хрещення Київської Русі-України, а також днем пам’яті святого князя Володимира Великого.
Щоразу ми пізнаємо себе як громадян держави і маємо протистояти фейковому образу, який просуває російська федерація, оскільки в їхніх наративах українці є складовою частиною «триєдиного російського народу».
Педагоги Інформаційно-творчого агентства “ЮН-ПРЕС” Київського Палацу дітей та юнацтва зібрали для вас добірку документальних та художніх фільмів, у яких силою мистецтва розповідається про те, що робить нас нацією і пояснюються глибинні процеси, які ми переживаємо разом.
🇺🇦 ДОКУМЕНТАЛЬНІ
«ЗИМА У ВОГНІ» (2015)
У стрічці зображена Революція Гідності з самого її початку. Майдан — це окремий простір того, що важко передати словами, але можна відчути як приналежність до чогось більшого, ніж ти сам.
«СПАДОК НАЦІЇ» (2016)
Для українців вишита сорочка — не просто річ, а важливий оберіг, пам’ять про предків та самоідентифікація. Так втілюється генетичний код та спадок нації.
«СОЛОВЕЙ СПІВАЄ» (2019)
У фільмі автори руйнують найбільш небезпечні стереотипи про українську мову, яка є не просто способом комунікації, а важливою частиною самоідентифікації.
«РУТЕНІЯ. ПОВЕРНЕННЯ КОДУ НАЦІЇ» (2020)
Фільм акцентує увагу на питанні: хто ми, як зароджувалась наша мова, який графічний одяг має носити українська мова тощо. Стрічка розповідає історію виникнення писемності в Європі і створення унікального українського шрифту «Рутенія».
«УКРАЇНСЬКА СИМВОЛІКА»: ГЕРБ, ГІМН, ПРАПОР» (2016)
Історія нашої символіки – це ключ до розуміння того, як і на яких засадах створювалася Українська держава, адже її офіційна історія налічує менше 30 років, а гімну України вже понад півтораста років, гербу – більше тисячі, а прапору – понад 800.
«МИКОЛАЇВ. ХРОНІКИ ПРОТЕСТУ» (2019)
Картина охоплює буремні події 2013–2014 рр. Усі ми знаємо, що відбувалося в Києві та на Донбасі. А от що було на півдні країни? І як вдалося відстояти Миколаївщину від вирію проросійських протестів?
«БРАТИ ПО ЗБРОЇ», (2018)
Короткі історії з російсько-української війни, зібрані трьома волонтерами, які понад чотири роки їздять по всій лінії фронту з гуманітарними вантажами.
🇺🇦 ХУДОЖНІ
«ЧОРНИЙ ВОРОН» (2019)
Історична драма за мотивами роману Василя Шкляра «Чорний ворон. Залишенець» про повстанців Холодного яру та їхню боротьбу. Стрічка переконує: наша війна триває, сто років тому окупанти так само прийшли і хотіли стерти нас з історії. Але поки дух Холодного яру живий, ми боремося.
«ДИКЕ ПОЛЕ» (2018)
Українсько-нідерландсько-швейцарський фільм, який переміг у п’яти номінаціях національної кінопремії «Золота дзиґа». Головний герой змушений повернутися до рідного Донбасу. Там він несподівано для себе усвідомлює, що захищає не лише свій бізнес, але й своє минуле, майбутнє та свій дім.
«ДОДОМУ» (2019)
Цей фільм-драма про одвічну історію батька та сина, історію повернення, яка розгортається на історичному тлі сучасної російсько-української війни, анексії Криму і депортації кримських татар. Про дорослішання, сім’ю, традиції і важливість коріння.
«КІБОРГИ» (2017)
Воєнна драма з перших секунд занурює глядачів у війну. Основне місце дії — Донецький аеропорт. Місце, у якому творилася нова історія України, символ незламності наших воїнів.
«ПОЗИВНИЙ БАНДЕРАС» (2018)
Фільм створено на основі подій, описаних у реальному щоденнику українського військового, який воював на Донбасі в АТО.
«ДОНБАС» (2018)
Драматичний фільм, який був претендентом від України на номінацію премії «Оскар». Тринадцять коротких сюжетів, заснованих на документальних матеріалах, показують панораму життя на окупованих територіях сходу України та складаються у своєрідний театр абсурду.
«НАШІ КОТИКИ» (2020)
Повна назва фільму — «Наші котики або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану». Самі автори кажуть, що це «патріотична неполіткоректна комедія», що розповідає про українських військових.
🇺🇦 ПРЕМ’ЄРИ 2022
«ДОВБУШ» (2020)
Український історичний фільм про життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах — Олекси Довбуша. Один із найдорожчих фільмів в історії українського кіно. Проєкт було презентовано в рамках Берлінського міжнародного кінофестивалю.
«СНАЙПЕР. БІЛИЙ ВОРОН» (2022)
Фільм є рефлексією на перебіг російсько-української війни 2014 року. Це перша стрічка на тему війни, що виходить у національний прокат після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Вихід кінокартини приурочено до Дня Незалежності України.
«БАТЬКО» (2022)
Незвичний, глибокий кінематографічний погляд на стосунки батьків та дорослих дітей у обставинах російського вторгнення в Україну.
«МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ» (2021)
Історія про магічну силу кохання. В основі – твір Лесі Українки. Анімаційні герої заговорили голосами відомих українських зірок: Артема Пивоварова (Лукаш), Олени Кравець (Килина), Юлії Саніної (Русалка Водяниця) та DZIDZIO (Шумник Гук). Чиїм саме голосом заговорить Мавка та інші герої – таємниця.
Передбачається, що мультфільм вийде на екранах кінотеатрів щонайменше у 17 країнах.
Дякуємо Міністерству культури та інформаційної політики України за надану можливість використовувати айдентику до святкування Дня Української Державності.