Синдром відкладеного життя — це особлива форма сприйняття дійсності, перебуватти в якій виснажливо для нашої нервової системи.
Як він проявляється?
Ми думаємо, що справжнє життя ще буде, а зараз воно відклалось у часі. Доросла людина ставиться до житя приблизно як підліток, який готується стати дорослим, і очікує, що от тоді і здійсняться всі його плани.
Як правило, ми собі призначаємо певний поворотний момент, після якого все має кардинально змінитися на краще. Це можуть бути події, які колись повинні статися, хоча вони зовсім не впливають на наше життя, або певні очікувані новини.
А зараз дні, які ми проживаємо, ніби то й не рахуються і не мають особливого значення, вони – просто фон на шляху до «мирного майбутнього».
Якщо ви виявили у себе ознаки синдрому відкладеного життя, треба свідомо змінити таку життєву стратегію і приділяти якомога більше уваги теперішньому моменту.
Звісно, не відмовляйтеся від ваших планів на «після війни», а придивіться до них уважніше, можливо, в очікуванні майбутнього ви й не помітили, що сьогодні вже можна взяти життя в свої руки й зробити максимум для досягнення цілей та мрій.
Щодня приділяйте хоча б 15 хвилин для досягнення планів і втілення цілей. Чим би ви не займалися протягом дня, запитуйте себе: «Чи корисно для мене те, що я зараз роблю? Для кого це важливо?». “Що яхочу саме зараз, і як цього досягти?”
Хваліть себе навіть за найменші зміни й за будь-який маленький успіх. Цінуйте сьогдні, бо час — один із найдорожчих ресурсів.
Якщо життя подарувало вам можливості, не втрачайте їх. Шанси, які у вас є сьогодні, унікальні, тому дійте відповідно до обставин.
Здійсніть хоча б одну свою мрію зараз. Це і будуть прості, але дієві кроки для подолання синдрому відкладеного життя.
Пам’ятаємо: життя є в моменті, який ми проживаємо тут і зараз🇺🇦🇺🇦🇺🇦