Як планувати життя в умовах невизначеності?

🇺🇦🇺🇦🇺🇦Природним є прагнення людини в силу своїх можливостей впливати на хід свого життя, вирішувати, чого б хотілося, і як можна цього досягнути.
Чим менше стабільності та визначеності, тим важче планувати своє життя.
Є ряд моментів, які дозволяють будувати життя в умовах невідомості.
Толерантність до невизначеності.
Цю здібність варто розвивати. Інколи вона несподівано з’являється в критичних умовах, коли просто немає іншого виходу, і треба надзвичайно швидко реагувати, кардинально змінюючи свої життєві наміри. Важливо вчитися приймати невизначеність.
Особистісне сприйняття ситуації.
Розуміння того, що людина не все може контролювати, робить її сильнішою. Усвідомлення того, що є події, на які ми не впливаємо, дозволяє спокійніше все переживати.
Вміння говорити «Ні» своїм планам і перспективам, бо коли людина окремій перспективі каже «Так», це означає, що чомусь іншому вона каже «Ні». Відмовлятися не дуже хочеться. Тому важливо бути реалістом у своїх бажаннях і розуміти, що немає правильного чи неправильного вибору, є лише зроблений вибір і його наслідки.
Життя не за обставинами, а за цінностями.
Важко будувати довгострокові плани на перспективу у ситуації з багатьма невідомими, але можна жити відповідно до своїх принципів, цінностей, мотивацій.
Особистісно значимою може бути також справа, заради якої людина живе. Обставини можуть змінюватися, стабільна ситуація раптово може стати абсолютно непрогнозованою. Тому плануємо життя на основі власних життєвих цінностей.
Плануймо життя у вільній сильній Україні на основі власних цінностей свободи, любові і віри у перемогу!
🇺🇦🇺🇦🇺🇦