Пресвесняні зустрічі в рамках ХХ-го ювілейного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики “Пресвесна на Дніпрових схилах” ─ 2022 продовжуються .
Воєнна агресія росії проти України наробила багато біди. Але вона сформувала український народ як НАЦІЮ. Крім того, вона багато в чому змінила вектор дій і думок людей усього світу. Про це й не тільки говорили учасники зустрічі в номінації “ЖУРНАЛІСТСЬКА РОБОТА” з членом журі 😎 Ihor Darmostuk (Ігор Дармостук), шеф-редактором і співвласником інтернет-видання «КиївВлада», медіаменеджером, викладачем Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка.
Ігор розповів, як вдається йому опанувати себе під час тривалих стресових ситуацій і дав чіткі поради у вигляді 5-ти правил БУДИЛЬНИКА ⌚️.
Практичні психологи радять ─ найліпший спосіб опанувати себе під час тривалих стресових ситуацій ─ наявність чіткого плану дій, робити те, що вмієш там, де ти є.
Але для того, щоб ефективно його реалізувати, треба ще один ─ план по налаштуванню себе на робочий режим. “А щоб не провтикати під час якоїсь чергової повітряної атаки надважливі елементи розпорядку, я покликав на допомогу звичайнісінький БУДИЛЬНИК ⏰ і ЛИСТОК ПАПЕРУ 📋, на якому розписав, що саме і в який час я мушу робити” – зауважив журналіст під час зустрічі.
До слова, фахівці радять на кожний випадок ставити різні дзвінки будильника. Крім будильника, можна використовувати комунікатори із системами нотаток та нагадувань.
Якщо у вас сидяча робота, то не зайвим буде включити до шорт-листу своїх будильникових справ кілька перерв на елементарні руханки. Дзинь – поприсідали 10 раз, дзинь – поторкалися кінчика носа)))
5 правил БУДИЛЬНИКА ⏰⏰⏰⏰⏰,
які допоможуть не з’їхати з глузду під час обстрілів та сирен:
💥 ЇЖА. Їжте (чи перекушуйте) і запивайте рідиною чітко по сигналу будильника в один і той самий час. Умовно, поснідали о 8.00 – ставте будильник на 14.00, щоб пообідати. Поїли, ставте будильник на 18.00 для вечері.
💥 УМИВАННЯ. Раз на декілька годин (раз на годину) – в залежності, де ви і в яких умовах – вмивайтеся! Немає води – протріть серветкою чи носовичком чоло, продезинфікуйте руки. Гігієна – це важливо, заодно відволічетеся й перепочините трохи.
💥 СОН. Спати треба у найбезпечнішому, по-можливості, місці. Так, сон буде переривчастий, нервовий, але час на відпочинок має бути ОБОВ’ЯЗКОВО. Визначайте цей час самостійно з огляду на зайнятість, але чітко.
💥 ДЗВІНКИ РІДНИМ. Самі визначаєте для себе чіткий час (3-5-7 разів на день +термінові дзвінки). Окреслюєте найближче коло – рідня, друзі. Телефонуйте першими, не чекайте поки вас наберуть.
💥 Решта часу – робота. Якщо немає роботи – запишіться в Інтернет Війська України.
ЩО Я МОЖУ ЗРОБИТИ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ?
👍 Не треба соромитись, особливо чоловікам, що ви не вмієте стріляти і не можете вступити в тероборону. Вам будь-який притомний військовий скаже, що цивільні особи не мають бути там, де йдуть реальні зіткнення, адже цивільні будуть лише заважати.
👍 Але це не означає, що ви маєте сидіти без діла. Роботи повно. Не подужаєте завдання Інтернет Військ України, знайдіть найближчий від вас волонтерський центр, спитайте чим можете допомогти: телефонний координатор, водій, вантажник, пакувальник…
👍 Руки потрібні усім. Збирайте пляшки, міксуйте коктейлі, пишіть, дзвоніть, носіть… Словом, ДІЙТЕ і ДБАЙТЕ за собою і Україною, яка зараз у біді.
Але не забувайте їсти, пити, вмиватися, дзвонити рідним і спати. Україні ви потрібні сильні, а не розбалансовані.
“Я не психолог і не тренер. Я звичайний журналіст і викладач університету без наукового ступеню. Але ця система допомогла зібратися до купи мені і я буду щасливий, коли вона ще комусь допоможе. Слава Україні!” – звернувся журналіст до своїх слухачів.