ПСИХОЛОГІЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ ДЛЯ БАТЬКІВ. ЯК ПІДТРИМАТИ СЕБЕ ПІД ЧАС ТРИВОГИ

Тривога може виникати внаслідок різних ситуацій і бути явищем як тимчасовим, так і постійним. Подібно до страху, вона пов’язана із майбутнім. Зазвичай люди особливо тривожаться в умовах невизначеності, коли невідомі терміни, результати, наслідки очікувань тощо.
Для того щоб підтримати себе у тривожному стані потрібно:
✅ Як не дивно, але по-перше, варто помітити свою тривогу і визнати, що ви дійсно її відчуваєте. Якщо поряд із вами є спокійна стійка близька людина, поговоріть з нею про це. Якщо ж немає, випишіть усе на папері, уважно придивившись до свого стану: в чому проявляється ваша тривога. Важливо дійти до якоїсь конкретики: як саме реагує ваше тіло, які думки мучають вас, що саме у цій ситуації непокоїть найбільше.
✅ 1. Наступний крок – виокремити , що ви МОЖЕТЕ робити зараз і що зробити ПОТРІБНО. Важливо робити те, на що реально вплинути і відпустити те, що контролювати неможливо.
✅ 2. Займіть себе якимись фізичними справами: готуйте їжу, вишивайте, прибирайте, пересаджуйте квіти, робіть свої звичні справи, займайтеся спортом. Усе, що спрямоване на концентрацію уваги, допоможе покращити стан, аби тільки не сидіти на дивані, занурившись у тривожні думки.
✅ 3. Добре дозуйте обговорення тривожних новин, не зациклюйтеся на цьому.
✅ 4. Поміркуйте про те, що навіть у такій ситуації може вас порадувати , і подаруйте собі ці емоції. Пам’ятайте, що незважаючи ні на що життя триває, і тримайте у фокусі те позитивне, що є поряд з вами.
✅ 5. Звертайтеся по допомогу до інших людей, озвучуйте свої потреби та, якщо помічаєте, що вам надто важко справлятися з переживаннями самостійно, зверніться за консультацією до спеціаліста (психолога, лікаря тощо), адже профілактика завжди краща за лікування. А ще – допомагайте іншим. І все буде добре🌸