До Міжнародного ДНЯ РІДНОЇ МОВИ учасники 20-ого фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики “Пресвесна на Дніпрових схилах” зустрілися з ✍️ Анна Багряна, українською письменницею, перекладачкою, лауреаткою конкурсу “Коронація слова”, яка цього року долучиться до журі в номінації «Літературний твір».
Анна розповіла про свою першу книжку для дітей у жанрі фентезі – «Вітрова гора», яка отримала у 2020 р. спецвідзнаку 🏵 «Сучасне українське фентезі» від Дари Корній і Тали Владмирової на конкурсі «Коронація слова».
У книжці йдеться про місця сили в Україні, а ще авторка подає доволі обнадійливу візію майбутнього України. Надихнули авторку на написання твору вітряки й надзвичайно цікава українська міфологія. Книжка викликала крутий флешмоб 🤳 у соцмережах – читачі прикладали книжку до обличчя, на якій зображений головний герой, і фотографувалися.
Також під час зустрічі Анна Багряна разом з координаторкою номінації «Літературний твір» Oksamytka Blazhevska обговорила тему (підтеми) фестивалю, також акцентувалася увага на критеріях оцінювання робіт.
✒️ПОРАДИ ВІД АННИ БАГРЯНОЇ учасникам фестивалю-конкурсу:
🔰 Без сумніву – пишіть! Отримайте від цього задоволення!
🔰 Записуйте ідеї для творів у записнику, бо ви можете їх забути.
🔰 У написанні допоможе фантазія. Включайте її!
🔰 Обирайте теми, близькі сучасним дітям і підліткам.
🔰 Досліджуйте тему, про яку хочете написати.
🔰 Не поспішайте надсилати текст, не відредагувавши. Якщо сумніваєтеся в якомусь слові, перегляньте словники (синонімів, епітетів, фразеологізмів тощо).
🔰 Багато читайте якісних текстів. Збагачуйте свою мову і світогляд, це допоможе вам не повторюватись і бути оригінальними.
🔰 Нехай у ваших текстах буде більше позитиву.
🔰 Пишіть ті історії, які хотіли б прочитати.
🔰 Будьте для себе критиком.
Учасники зустрічі були активними і пропонували теми, про які вони б хотіли прочитати у книжках, а, можливо, й самі реалізувати в своїх конкурсних творах: пірати, мавки, подорожі в часі, детективи, пригоди, але найчастіше згадували періоди з історії України, які неодмінно варто прописувати у книжках – правління князя Ярослава Мудрого, добу козацтва, 18-19 ст., Другу світову війну, Крути тощо.
Чекаємо ваших літературних шедеврів до 1 квітня 2022 року!