В умовах гібридної війни, яку веде проти нас північний сусід, усі українці повинні зрозуміти, що «медіаграмотність – це превентивна зброя проти дезінформації та життєво необхідна навичка, яку потрібно розвивати змалку». Ця теза стала лейтмотивом сьогоднішної пресконференції в Укрінформі на тему: «Всеукраїнський урок з медіаграмотності», організаторами якої виступили Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Національний проєкт з медіаграмотності “Фільтр” Міністерства культури та інформаційної політики України.
Бути медіаграмотним ― одне з важливих завдань, яке активно реалізують педагоги Інформаційно-творчого агентства “ЮН-ПРЕС” Київського Палацу дітей та юнацтва. Реалізація відбувається через формування медійно грамотної особистості, яка вільно орієнтується в інформаційному просторі, критично мислить та створює якісний медіапродукт.
У відділі з успіхом реалізуються цікаві медіапроєкти. Це й організація та проведення зустрічей із медіапрофі (редакторами, журналістами, фотографами тощо) в рамках Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики “Пресвесна на Дніпрових схилах”, який стартував у грудні. В програмі фестивалю традиційно проходять «лінійки» майстер-класів і вебінарів у т.ч. із безпеки в інтернеті та медіаграмотності від відомих журналістів та медіатренерів.
Давно й плідно співпрацюють юнпресівці з медіатренерами та експертами Академії Української Преси (АУП): Валерій Іванов, Тетяна Іванова, Олександр Гороховський, Оксана Волошенюк, Жанна Кузнєцова, Андрій Юричко, які є постійними учасниками (тренерами, експертами, членами журі) багатьох наших конкурсів і програм.
Крім того, цінуємо співпрацю в цій проблематиці з такими партнерами як: Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Державний Комітет Телебачення і Радіомовлення України, Національна спілка письменників України.
У відділі організовано медіаосвітній інтенсив для дорослих і дітей ― MediaCamp, метою якого є систематично надавати різнобічні знання в сфері медіа: від загальної медіаграмотності до професійних секретів усіх медійних професій. Тренери «MediaCamp» (Ярослав Яцевський, Anna Polisuchenko, Олексій Ситник, Julia Skorobogach, Жанна Сташко та ін.) є постійними учасниками освітнього фестивалю управлінської майстерності “KyivEdFest” (Департамент освіти і науки Києва), міського методичного фестивалю “КиївМFest” (КПДЮ), форумів, виставок та ін. освітянських майданчиків.
Київська молодь охоче бере участь у інтерактивному проєкті для шкільних медіа столиці ― “Пресбої”, де учасники на майстер-класах пізнають основи медіапрофесій і водночас змагаються між собою. А знедавна до цього проєкту бажають долучитися й регіони: Полтавська, Миколаївська, Київська області та ін.
Наприкінці минулого року колектив ІТА ЮН-ПРЕС долучився до національного проєкту із медіаграмотності “ФІЛЬТР” Міністерства культури та інформаційної політики ― вихованці гуртка «Телеведучі» (кер-к Ludmila Tomashpolska) взяли участь у національному конкурсі «Репортер» для школярів 9―11-х класів, які цікавляться журналістикою та створенням контенту на соціально важливі теми.
Отже, ІТА ЮН-ПРЕС КПДЮ ― майданчик для реалізації найамбітніших медіапроєктів та ініціатив.