У День Соборності України юні журналісти Інформаційно-творче агентство “ЮН-ПРЕС” Київський Палац дітей та юнацтва вирішили доповнити свої історичні файли знаннями про видатних українців, які боролися за незалежне існування нашої країни в її повних межах. Отож, юні медійники відвідали Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського.
Музей перевершив усі сподівання й розвіяв багато міфів навколо цієї неординарної постаті. З подивом дізналися, що тут проходять так звані «Кавові історії», де можна в теплу пору насолоджуватися філіжанкою кави ☕ на дерев’яній затишній веранді під час пізнавальних тематичних бесід про життя, діяльність й уподобання видатного українця (просто must visit!).
«Це в першу чергу людина зі своїми недоліками. Але вона ТВОРИЛА ІСТОРІЮ, підтримувала український дух» ― розповів Юрій Євтушенко, науковий співробітник, екскурсовод музею.
Справжнє прізвище родини походило від козацького ― Груша, а вже з часом трансформувалося в Грушевських. Михайло багато часу проводив за підручниками і коли йому пропонували провести вечір у класній компанії, обирав книгу📖. Писав не тільки історичні, а й ліричні твори ✍. Публікував свої роботи під псевдонімами «Хлопець» або «Михайло Сергієнко».
✒Два розповсюджені МІФИ про Михайла Грушевського:
☑ Михайло Грушевський НЕ Є першим президентом України. Він був Головою Центральної Ради УНР (1917-1918 р.р.)
☑ Виступи Грушевського в 1917–1918-х р.р. з балкона будинку по вул. Володимирській, 21 перед киянами документально і фотографічно не підтверджені.
По закінченню екскурсії науковець Юрій Євтушенко побажав майбутнім журналістам, й узагалі молоді в світлі сучасних подій ПРОАНАЛІЗУВАТИ ПОДІЇ МИНУЛОГО СТОЛІТТЯ Й НЕ ДОПУСТИТИ ТИХ САМИХ ПОМИЛОК СЬОГОДНІ.