ПРОКАЧАЙ СВОЮ УКРАЇНСЬКУ!

Автори проєкту ― сценарист Мар’яна Ангелова та режисер Angel Angelov запевняють ― це проєкт, після якого ВИ ТОЧНО ВІДЧУЄТЕ РІЗНИЦЮ! 👍
Департамент молоді та спорту м.Києва 15 грудня презентував у форматі онлайн проєкт “Прокачай українську мову”! Викладачі Інформаційно-творчого агентства “ЮН-ПРЕС” Київського Палацу дітей та юнацтва як давні друзі взяли участь у презентації.
На запитання «Навіщо нам українська мова?» відповіді учасників зустрічі були різні: для самоідентифікації, самоствердження, свободи висловлювання, розбудови демократії в країні і, навіть, для душевного спокою.
Автори проєкту в найсучасніший спосіб вирішили достукатися до молоді (а це основна аудиторія, на яку покладаються надії) ― створити й поширювати на різних платформах, у соцмережах відеоролики, де герої, молоді українські інтелектуали, розказують історії з особистого досвіду переходу на українську, шукаючи для неї власні оригінальні епітети або ідеї реалізації своїх намірів у сучасному суспільстві.
Мар’яна Ангелова та режисер Ангел Ангелов пропонують у ході реалізації свого задуму розкрити різні аспекти використання мови: мова пісні, театру, моди, міста, танцю, їжі, мова війни і навіть мова українського репу. Які вони – маєте нагоду дізнатися, долучившись до спільноти “ЖИВЕ МІСТО КИЇВ”.
«10 роликів, 10 героїв, 10 вражаючих історій про одну героїню – УКРАЇНСЬКУ МОВУ! – розповідає Мар’яна Ангелова. ― Лідерами думок стали: кулінар Євген Клопотенко, засновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк, хореограф Анатолій Сачівко, репер Вячеслав Дрофа (Otoy), співачка Христина Варламова (Люсі), композитор-бандурист Георгій Матвіїв. Автори сподіваються, що цей список доповнять ще десятки молодих і дуже цікавих українців».
Під час зустрічі прозвучали слова, які заставили задуматися: раніше мова як інструмент виховного впливу не була включена в Концепцію національно-патріотичного виховання молоді. ВОНА БУЛА СКРІЗЬ І НІДЕ… 🤐
Як же зробити перехід на українську природним і осмисленим? Через український контент у медіапросторі: в соцмережах, Е-платформах, на відеохостингах та аудіопідкастах. Повірте, запит є на книжки, мульти, кіно УКРАЇНСЬКОЮ! Головне ― зрозуміти, що мова є твоєю самоідентифікацією в світі 🇦: ХТО ти й ЗВІДКИ.
«Ми можемо рости, як бур’ян, а можемо бути культурною рослиною» ― влучні слова співачки Христини Варламової є доказом того, що обирати кожному з нас прийдеться самостійно. Хочеться не помилитися…