Відкриття унікальної виставки «Уроки війни»

У Київському Палаці дітей і юнацтва відбулось відкриття унікальної виставки «Уроки війни», яку підготовлено у партнерстві з Національним військово-історичним музеєм України.

Експозиція, що створена фахівцями Національного військово-історичного музею України приурочена до третьої річниці повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. За словами директора Національного військово-історичного музею України Юрія Кошеля: «Це унікальний формат та проєкт, що дає змогу дітям та юнацтву побачити зблизька беззаперечні докази військових злочинів росії: уламки смертоносної зброї, якою агресор нищить українські міста та села, привернути увагу до злочинів рф та героїчного спротиву українського народу, на власні очі побачити реальні свідчення війни та усвідомити масштаби руйнувань, які несе окупант».

В галереї «Дім Миколи» Київського Палацу дітей та юнацтва вперше представлена експозиція, присвячена Герою України Андрію Пільщикову, льотчику –винищувачу з позивним Джус.

Мати Героя Лілія Авер’янова надала для експозиції, яку впорядкували викладачі КПДЮ, особисті речі Андрія, нагороди, колекцію шевронів, аби відвідувачі відчули і біль втрати таких світлих, відданих справі захисників, і водночас, гордість за воїнів, які поклали своє життя за незалежність України.

«Зараз, як ніколи, ми бачимо, що треба починати нову боротьбу. Коли змінюються буквально всі карти історії світової політики, нам потрібно відштовхуватися від тої місії, яку здійснили наші герої, які були першими. Вони нас навчають своїми вчинками», – підкреслила Лілія Авер’янова під час спілкування з вихованцями Київського Палацу дітей та юнацтва.

На виставці також представлені фото та нагороди освітянина Бадрі Лолашвілі, який став на захист країни ще у 2014 році і загинув під час оборони Києва. У мирному житті Бадрі очолював Освітню агенцію Києва, а тепер його ім’я серед «Янголів Перемоги» у Мощуні.

Виставка «Уроки війни» – це вже не перший спільний проєкт КПДЮ та Національного військово-історичного музею України, спрямований на збереження історичної пам’яті та правдиве висвітлення подій війни.

На думку директора КПДЮ Оксани Добровольської: «Невиліковний біль за втраченими життями, розбитими долями українців, важкий травматичний досвід цілих поколінь українців – це наші реалії сьогодення. Ми не маємо права забути все, що принесла війна, нам не стане сил пробачити ворога за скоєні злочини».