Аби обійняти лідерські позиції серед молоді в урбан русі, учасники проєкту мають на меті розширити та систематизувати свої знання щодо культурної спадщини свого міста. Саме з цією метою підлітки разом з менторами розглянули теоретичний матеріал, зокрема зосередились на визначенні поняття, і визначились, що можна віднести до культурної спадщини, а що ні.
Після ознайомлення з нормативною базою, що регулює відносини у даній царині, відбулась змістовна та надихаюча екскурсія Києвом.
З нового ракурсу юні кияни подивились сьогодні на Монастирський комплекс Києво-Печерської лаври. Це один із найвизначніших пам’яток історії та архітектури, що разом із Софійським собором внесений до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Що це означає для пам’ятки архітектури в умовах війни? Які преференції отримує місто? Що потрібно робити мешканцям великих міст, аби дбати про пам’ятки архітектури, споруди, витвори мистецтва, комплекси, які вони успадкували від попередніх поколінь? На ці та інші питання учасники проєкту Урбан рух «У міста є Я» шукали і знаходили відповіді під час спілкування із стародавнім Києвом.
Урбан рух «У міста є я» створений за підтримки міжнародного Фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), який фінансує інноваційні, високоефективні програми, що здійснюють реформи та змінюють на краще життя людей в Україні та Молдові. Ідея Урбан руху зародилася на базі однойменної книжки «У міста є я» авторки Ірини Озимок, яка стала інтерактивною книгою-ілюстрацією про те, як функціонує місто та роль людини в ньому.