9 травня в Європейському Союзі та інших країнах святкується День Європи

9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті святкується День Європи.
🇺🇦Для нас, українців, День Європи – це особливе свято, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія та свобода.
💙💛Відзначення Дня Європи – важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи, які в сучасних реаліях стали невід’ємною частиною українського світогляду. Вони є напрямом, яким ми керуємося у житті
🕵️‍♂️Для допитливих буде цікавим дізнатись про те, що відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У День Європи українці відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.