Як зрозуміти свої почуття?

🧶 Іноді буває важко зрозуміти, що ми відчуваємо, здається, що емоції важко пережити та легше блокувати. Але час, щоб визначити та зрозуміти почуття, може допомогти.
🧶 Звільнитися від контролю над своїми емоціями й дозволити собі їх переживати може бути важко. Якщо ви відчуваєте себе пригніченими, зупиніться, запитайте себе, чи зараз ви в умовній безпеці. Якщо так, сфокусуйтеся на справі яка вас заспокоює та розслабляє.
🧶 Наша психіка влаштована так, що працювати зі своїми почуттями, ми можемо лише перебуваючи в безпеці. В умовах реальної небезпеки спрацьовує режим виживання.
✍️ Щоб визначити свої почуття треба дозволити собі відчути свої емоції в безпечному місці. Це допоможе вам їх розпізнати.
1️⃣Спробуйте розслабитися. Ідіть туди, де вам буде комфортно і безпечно. Закрийте очі, глибоко вдихніть і спробуйте розслабитися.
2️⃣Зверніть увагу на своє тіло. Можливо, ви виражаєте свої емоції фізично. Це може допомогти вам розпізнати емоції Наприклад, якщо ваше серце б’ється швидко, а дихання поверхневе, це може свідчити про страх або паніку. Якщо ваші м’язи напружені, ви можете розлютитися.
3️⃣Зосередьтеся на почуттях та не засуджуйте свої емоції, просто дозвольте їм бути. Спробуйте назвати свої почуття.
5️⃣ Наскільки сильні ваші почуття? Оцініть свої емоції від одного до десяти. Наприклад, на скільки з десяти ви відчуваєте гнів? Смуток? Страх?
🧶Емоції складні, і ми рідко відчуваємо лише одну емоцію за раз. Людина відчуває поєднання емоцій, які змінюються протягом дня.
🧶Спробуйте проаналізувати, чому ви відчуваєте певні Емоції, що лежать в основі саме таких почуттів.
🧶 Що б ви не відчували, нагадуйте собі, що це щире почуття, будьте чесними із самим собою.
🧶 Пам’ятайте, що бути засмученим, занепокоєним чи наляканим — нормально. І нормально відчувати себе так через довгий час після того, як травматична подія сталась з вами.
🧶 Ніхто ніколи не повинен винити вас в тому, що ви відчуваєте, або очікувати, що ви просто «переборете це».
Пам’ятайте: після найтемнішої ночі обов’язково завжди настає світанок. І ви все зможете здолати та пережити.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦