Як заспокоїти людину старшого віку під час повітряної тривоги?

1 Важливо проговорити чіткий план, куди ви йдете, коли почуєте тривожну сирену, хто що бере з собою, хто за що відповідальний. Чим більше літня людина буде готова, тим більш спокійно вона буде діяти.
Нервові процеси з віком стають повільнішими, у зв’язку з цим літні люди мають спочатку звикнути до якоїсь інформації, сприйняти її. Тому навіть якщо у вашому населеному пункті спокійно, – проговоріть деталі.
2 Для більшого заспокоєння під час тривоги людина старшого віку повинна мати завдання: взяти неважкі речі чи ковдру, подивитися за онуком чи переноскою з котом у сховищі. Завдання мають бути нескладними, проте досить відповідальними. У людини буде зона її контролю й відповідальності, а це дозволить відчувати більше безпеки.
3 Пам’ять літніх людей спрямована на далеке минуле, вони добре пам’ятають моменти з юності чи зрілості. Розпитайте або попросіть дітей розпитати щось у дідуся або бабусі. Розмовляйте. Розповідь заспокоїть людину, поверне її подумки у безпечне місце, надасть приємних спогадів і знизить рівень стресу.
Це допоможе заспокоїти та зайняти одразу і людину старшого віку, і дітей.
4 Якщо людина не проти – візьміть її за руку чи обійміть за плечі.
5 Стежте, щоб людина пила багато рідини. Це актуально для будь-кого, і для літніх людей так само – під час гострого стресу нервова система страждає від зневоднення. Дайте води чи чаю.
6 Спокійно проговорюйте свої дії. Через сповільнену швидкість нервових реакцій літні люди можуть втратити фокус, бути дезорієнтованими. Це нормально, але ваш голос й інструкція, що робити, допоможуть опанувати стрес.🇺🇦🇺🇦🇺🇦