Якщо війна розлучила вас із дитиною

З початку війни багато хто був вимушений покинути свої домівки, розлучитись із сім’єю. Деякі батьки не мали іншого виходу, як відправити своїх дітей за кордон у більш безпечне місце, а самі залишилися в Україні, щоб продовжувати працювати.
Як бути в таких випадках?
🟪Будьте сильними і авторитетним прикладом. Емоційний стан батьків легко передається дитині особливо на відстані.
🟪Розказуйте дітям про те, що відбувається в Україні, однак не варто надавати хибні обіцянки про швидке повернення. Шлях додому може бути довготривалим.
🟪Проговорюйте емоції разом. Це допоможе впоратися з настроєм та знизити рівень тривоги і напруги.
🟪Проводьте віртуальний онлайн час разом. Якщо є можливість спілкування з допомогою відеозв’язку, спробуйте разом щось зробити, наприклад, малювати.
❗️Діти не обов’язково будуть мати певні психологічні проблеми при зіткненні з різними кризовими труднощами. але саме підтримка батьків може допомогти дитині розвинути психологічну стійкість.
✅Тому намагайтеся, попри обставини, не втрачати зв’язок із дитиною, спілкуйтеся, проговорюйте події дня, надавайте підтримку, навіть якщо вона віртуальна. Головне пам’ятати: кожний день наближає нас до перемоги, а тому вже скоро ми зможемо обійняти близьких і бути в безпеці.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦